JP Kids - шаблон joomla Форекс

Newsletter

Zaregistrujte svůj email a budete včas informováni o novinkách...
Uvedením Vašeho elektronického kontaktu (emailové adresy), nám dáváte souhlas k rozesílání aktuálních informací a věcí, které se týkají výhradně VK.

Podpořte nás

Věděli jste, že nás můžete zdarma podpořit při nakupování přes internet? Pokud alespoň občas nakupujete na internetu, stačí využít portál bit.ly/AmatérskýCyklistickýKlub

Klub ACK - Amatérský cyklistický klub

 

vznikl po dohodě tří lidí na konci roku 2000 (Petra B., Roberta I. a Milana R.) a jeho prvotní myšlenkou bylo vytvořit sdružení příznivců cyklistiky a našich kamarádů (tím jsme chtěli reagovat na vzniklou situaci rozvoje MTB a cyklistiky vůbec a vzniku spousty jiných klubů). A hlavně jsme chtěli vyburcovat všechny ke společným vyjížďkám na kole nejen v Beskydech, ale i ve vzdálenějších koutech, oblastech naší republiky a zahraničí. Máme za sebou 13. let svého působení a můžeme říct, že jsme toho dosáhli dost i když plány byly mnohem, mnohem větší. Členská základna byla zprvu bohatší - při zahájení čítala až 16 členů, pak se stav držel na nějakých 14 členech. Od roku 2006 klesl na 12 členů a pak už postupně klesal až na nynějších 8 členů.

 

Pod názvem ACK Třinec jsme se účastnili několika desítek MTB a silničních maratónů, závodů a právě tato zkušenost nás dovedla k nápadu zorganizovat a pořádat seriál závodů pro děti a mládež. Do roku 2004 jsme se kromě společných víkendových vyjížděk a letních dovolených podíleli i na přípravě vytrvalostního silničního maratónu "Okolo České Republiky na kole nonstop".

 

Pilotním závodem našeho klubu byl a nadále zůstává Vendryňský kotár - silniční časovka. U zrodu a vymyšlení samotného názvu a přípravy tratě a zázemí stali zakládající členové klubu Petr B. a Milan R. Po úspěšném prvním ročníku a získání cenných informací, rad a podnětů jsme další rok přidali i závod MTB v Oldřichovickém lese pod názvem KOHOUT ROVŇA BIKER. Od roku 2005 jsme se však začali plně soustředit na organizaci cyklistického dětského amatérského seriálu pod názvem "ACK TŘINEC CUP", který byl složen ze tří závodů organizovaných naším klubem: BAJUSZ BIKER, KOHOUT ROVŇA BIKER a VENDRYŇSKÝ KOTÁR. V době letních prázdnin jsme spolupracovali s městem Třinec, kde jsme pořádali zábavné dopoledne a jízdu zručnosti pro příchozí děti v rámci akce "Prázdniny v Třinci".

 

V roce 2007 jsme ukončili spolupráci s městem Třinec z důvodu malého organizačního zájmu členů klubu a věnovali jsme se přípravě a organizaci již 3.ročníku "ACK TŘINEC CUP", který se skládal ze stejných závodů, jako v minulosti jen s tím rozdílem, že byla upravena pravidla v hodnocení seriálu. A nakonec se tento 3.ročník stal i posledním. Dále se klub stejně jak v minulých letech podílel na organizaci a zajištění kontrol na cyklistických trasách v rámci "Dálkového pochodu Mánesovou stezkou", který je pořádán KČT Třinec. A opět jsme se zúčastnili některých cyklistických závodů a maratónů (DRASAL, BA7,...)

 

Novinkou pro rok 2007 bylo zorganizování cykloturistické akce pro širokou veřejnost, všech věkových skupin a různého ražení, pohlaví atd. :) pod názvem "Za východem slunce na Javorový vrch" ve spolupráci s "EXTREME CYCLING KLUB TŘINEC". K zásadní změně při organizaci dětských závodů a dalších akcí přispěl fakt, že na samotnou organizační práci s celé členské základny se nějak časem vytratil organizačně - pracovní duch (z původních 16 členů máme nyní 9 členů ) a nějak se vytrácí kolektivní duch a nahrazuje jej rodinný, kde s přibývajícími rodinnými povinnosti a změnou pracovní doby není v mých silách dělat tolik závodů a na takové (vyšší) úrovni a tak jsme od roku 2008 a pro nadcházející roky přišli s jedním závodem "VENDRYŇSKÝ KOTÁR", který jsme rozšířili o nové kategorie a budeme se snažit je udržet na lepší závodní a organizační úrovni. Dále pak chceme pokračovat v organizaci dalších ročníků akce "Za východem slunce na Javorový". Po letošním druhém ročníku, kdy nám počasí přálo se i účast a zájem všech věkových skupin cyklistů zvýšil a tak budeme tuto akci nadále organizovat. A dále budeme chtít setrvat u spolupráce s KČT Třinec při zajištění kontrol atd. u cyklistických tras v rámci "Dálkového pochodu Mánesovou stezkou". Je to jedna z mnoha možností, kdy můžeme společně a organizovaně vyrazit na kopce. :)

 

Pro rok 2012 byl předseda klubu osloven majitele HOSPODY U ČERNÉHO KOHOUTA, a tak jsme přesně po 5-leté pauze zorganizovali 7.ročník závodu Kohout Rovňa Biker, který se nakonec z naši strany stal rozlučkovým a 12.ročník Vendryňského Kotáru, který se budeme snažit nadále udržet a více dotáhnout k vyšší organizační spolupráci.

 

Pro rok 2013 se klub vrací k pořádání pouze jednoho závodu a tím je VENDRYŇSKÝ KOTÁR, né že bychom nechtěli dělat další závody a akce, ale jak to všichni určitě znáte času je málo a je potřeba se věnovat povinnostem v práci a hlavně doma .............

 

Nyní jsme už opět v plném zapojení a chystáme přípravu 14.ročníku VENDRYŇSKÉHO KOTÁRU, který by měl proběhnout v duchu oslav mezinárodního dne dětí a tak se můžete těšit.Tratě by měly zůstat stejné jako v roce 2013, jen s tím, že byl na určitých úsecích opraven asfaltový koberec a tak by měl být průjezd o to hladší. :))

 

  Statistiky závodů

Copyright © 2001 - 2019 ACK Třinec